Przewodniczący Rady Mediów Narodowych złożył pozew w sprawie cenzury na FB.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych złożył pozew w sprawie cenzury na Facebooku. Pozew został złożony w poniedziałek w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie. – Mamy bardzo dużo sygnałów o tym, że Facebook w sposób dowolny promuje, bądź nie promuje, rozpowszechnia, bądź nie rozpowszechnia różnego rodzaju posty. Zaszło podejrzenie, że robi to już w taki sposób,… Czytaj dalej »

Przy pomocy Profilu Zaufanego możesz złożyć odwołanie od cenzury na Facebooku.

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło możliwość złożenia odwołania od decyzji portali społecznościowych. Ma to związek z masową cenzurą stosowaną na Facebooku, Youtube, czy Twitterze, która od jakiegoś czasu wywołuje oburzenie opinii publicznej. Po licznych protestach osób prywatnych, organizacji społecznych i podmiotów medialnych ministerstwo podjęło rozmowy z zarządzającymi tymi portalami na temat przestrzegania polskiego prawa na polskim terytorium. Jak… Czytaj dalej »

Posłowie zajmują się cenzurą na YouTube.

Dziś odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Debaty Publicznej ws. cenzury na Youtube. Ma to związek z masowym usuwaniem treści z powodów politycznych i ideologicznych na tym portalu. W spotkaniu, wbrew zapowiedziom, nie wzięli udziału przedstawiciele rządu ani YouTube. Poniżej zamieszczamy zapis transmisji przeprowadzonej przez telewizję wRealu24, która jest jednym z wielu podmiotów poszkodowanych przez… Czytaj dalej »

Oświadczenie Centrum Monitoringu Wolności Prasy w sprawie werdyktu Sądu Okręgowego w Warszawie.

 Warszawa, 26 lipca 2019 r. CMWP SDP z oburzeniem przyjmuje postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie, który 24 lipca 2019 r. nakazał wycofanie z dystrybucji dodatku do numeru 30 tygodnika „Gazeta Polska” z 24 lipca 2019 r. w postaci naklejki ,na której zostało wydrukowane hasło „strefa wolna od LGBT”. W ocenie CMWP SDP jest to naruszenie zasady wolności słowa porównywalne do cenzury prewencyjnej, ponieważ uniemożliwia dotarcie do odbiorców z komunikatem… Czytaj dalej »

Sąd Okręgowy w Warszawie przeciw wolności słowa.

Spór ideologiczny, który trwa w Polsce i Europie, zaczyna przybierać niebezpieczną dla wolności obywatelskich postać. Prawicowy tygodnik „Gazeta Polska” do najnowszego numeru dołączył naklejkę „Strefa wolna od LGBT”, zamieniając ją później na: „Strefa wolna od ideologii LGBT”, by wiadomo było, że nie chodzi o osoby homoseksualne, lecz o ideologię. Spowodowało to gwałtowną reakcję środowisk lewicowych,… Czytaj dalej »

Cenzura w Empiku. Oświadczenie Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

Oświadczenie w sprawie działania firmy Empik w stosunku do Gazety Polskiej. CMWP SDP ze zdziwieniem i zaniepokojeniem przyjmuje decyzję firmy Empik o nie przyjęciu do sprzedaży wydania Gazety Polskiej  z naklejką „strefa wolna od LGBT” z uzasadnieniem, iż nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo. 22 lipca, na dwa dni przed planowanym rozpoczęciem sprzedaży tygodnika, poinformowała o tym na portalu społecznościowym twitter rzeczniczka Empiku. Decyzja ta jest niezrozumiała w świetle prawa,… Czytaj dalej »

Oświadczenie Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP w sprawie wydarzeń w IKEA.

CMWP SDP  z  najwyższym niepokojem i oburzeniem przyjmuje informacje  o działaniach sieci IKEA  polegających na  zwolnieniu z pracy pracownika w związku z wyrażoną przez niego opinią w mediach społecznościowych na temat akcji propagującej ideologię LGBT. W ocenie  CMWP SDP działanie to w skandaliczny sposób  narusza konstytucyjne prawa obywatelskie wolności sumienia i wyznania (art. 53 Konstytucji… Czytaj dalej »

Oświadczenie byłych działaczy opozycji antykomunistycznej ws decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz

Oświadczenie ws decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz My, niżej podpisani byli działacze opozycji antykomunistycznej uważamy, że decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz, ustępującej Prezydent Warszawy, zakazująca Marszu Niepodległości w 100-lecie jej odzyskania, jest niedopuszczalna i prowokacyjna, z uwagi na łamanie zasad demokracji i wolności w III RP oraz niepotrzebne podgrzewanie złych emocji. Budzi ona jak najgorsze skojarzenia z czasami PRL,… Czytaj dalej »

Protest Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wydało oświadczenie w sprawie zdumiewającego ataku Niemieckiego Związku Dziennikarzy, jakoby w Polsce panował obecnie brak wolności słowa i łamane były prawa człowieka. Poniżej treść oświadczenia: Warszawa, 8.11.2017 r. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko tezom zawartym w rezolucji  Niemieckiego Związku Dziennikarzy (DJV) z 5.11.2017 o  ograniczaniu wolności mediów… Czytaj dalej »

Sejm znowelizował ustawę o działaczach opozycji antykomunistycznej i represjonowanych w PRL.

8 czerwca 2017 roku Sejm uchwalił nowelizację ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych. Ponieważ głównym orężem walki, poza strajkami w zakładach pracy, było wolne słowo, ustawa stanowi uhonorowanie tych wszystkich, którzy walczyli w tamtych czasach o wolność słowa i prawa obywatelskie. Kilkanaście tysięcy ludzi sprzeciwiając się totalitarnemu systemowi, cenzurze, fałszowaniu historii i prześladowaniom… Czytaj dalej »

Oświadczenie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w sprawie zwolnień w Polskim Radio.

Warszawa, 23 maja 2017 r. Oświadczenie Zarządu SWS w sprawie zwolnień w Polskim Radio. Media publiczne powinny być wzorem rzetelności, obiektywizmu i pluralizmu. Dlatego nie do przyjęcia jest zwolnienie dziennikarzy i redaktorów za wyrażane przez nich opinie czy z powodu zapraszanych do studia gości. Można nie zgadzać się z poglądami głoszonymi przez prof. Jana Hartmana,… Czytaj dalej »

Reakcje po skandalicznym liście prezesa koncernu Ringier Axel Springer. Oświadczenie Centrum Monitoringu Wolności Prasy. List byłego dyrektora RAS.

Oświadczenie CMWP SDP w sprawie listu prezesa RASM AG do polskich pracowników koncernu. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża zaniepokojenie naruszeniem zasad regulujących niezależność redakcji przez Marka Dekana, prezesa Ringier Axel Springer Media AG. List do polskich dziennikarzy od najwyższych władz wspomnianego wyżej koncernu, zawiera gotowe tezy publicystyczne, jednoznaczne interpretacje wydarzeń budzących w Polsce kontrowersje i spory… Czytaj dalej »

List naukowców przeciw ideologicznej cenzurze na niektórych uczelniach.

Otrzymaliśmy list naukowców w obronie wolności słowa na polskich uczelniach. Ma on związek z uległością władz kilku uczelni, w tym Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego wobec skrajnie lewicowych bojówek protestujących przeciw wykładom znanej amerykańskiej prawniczki, przeciwniczki aborcji, które to wykłady zorganizowane zostały przez samorządy i organizacje studenckie – i odwołane przez władze uniwersyteckie. List zawiera… Czytaj dalej »

Oświadczenie SDP ws. działań organizacji Reporterzy bez Granic.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich z oburzeniem przyjmuje apele i działania organizacji Reporterzy bez Granic, a także wspierających ją niektórych polskich organizacji pozarządowych, zmierzające do piętnowania Polski jako kraju, w którym ma dochodzić do szczególnych naruszeń wolności słowa. Działania te polegają na wzywaniu wspólnoty międzynarodowej do drastycznych reakcji na owe rzekome naruszenia, z sankcjami uderzającymi w społeczeństwo… Czytaj dalej »

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że proces przeciwko Facebookowi będzie rozpatrywany przed polskim sądem i według polskiego prawa.

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że pozew złożony przez prezesa Reduty Dobrego Imienia p. Macieja Świrskiego przeciwko firmie Facebook będzie rozpatrywany przed polskim sądem i według polskiego prawa. Facebook odpowie za dyskryminację z uwagi na przekonania polityczne, światopogląd oraz wyznanie. 9 grudnia 2016 r. Reduta Dobrego Imienia, w odpowiedzi na liczne zawiadomienia o blokowaniu profili… Czytaj dalej »

W związku z nasilającymi się manipulacjami medialnymi i cenzurą przypominamy listę niemieckich mediów polskojęzycznych.

W związku z ogromnym nasileniem się politycznej i historycznej wojny propagandowej, w której masowo stosowana jest manipulacja informacją i cenzura, a w której uczestniczą w dużej mierze media sterowane z Niemiec, przypominamy listę mediów, których właścicielem lub głównym udziałowcem jest kapitał niemiecki. Część z nich figuruje od dawna na naszej liście cenzurowanych mediów, przenosząc obyczaje… Czytaj dalej »

Fundacja RDI złożyła pozew przeciw Facebookowi w związku z cenzurą i dyskryminacją stosowaną przez ten portal społecznościowy.

Fundacja Reduta Dobrego Imienia złożyła w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew przeciw spółkom Facebooka zarejestrowanym w USA i Irlandii. Pozew zarzuca Facebookowi dyskryminację z uwagi na przekonania polityczne, światopogląd oraz wyznanie żądając zakazania Facebookowi stosowania cenzury, dyskryminacji i blokowania swobody informacji. Poniżej treść komunikatu RDI: Szanowni Państwo. Maciej Świrski, który skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie… Czytaj dalej »

Protesty przeciw nowelizacji ustawy o zgromadzeniach.

Wiele organizacji społecznych wyraża sprzeciw wobec nowelizacji ustawy o zgromadzeniach, nad którą pracuje Sejm. Wprowadzono szereg zmian, które w założeniu mają przeciwdziałać organizowaniu kontrmanifestacji i blokad w tym samym miejscu i czasie, które przydzielone zostały pierwszemu zgłaszającemu. Utrudnia też zajmowanie przez innych czasu i miejsca manifestacjom, czy marszom przeprowadzanym cyklicznie, także uroczystościom religijnym. W założeniu… Czytaj dalej »

Sąd Okręgowy w Krakowie uniewinnił Marka Majchra od zarzutu „zamachu krzesłem” na b. prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Zakończył się w proces w bulwersującej politycznej sprawie przeciw Markowi Majchrowi, uczestnikowi wiecu z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego na rynku krakowskim, w czasie którego zorganizowano happening wyśmiewający prezydenta. Marek Majcher wymachiwał wówczas krzesłem nawiązując do znanej sytuacji, w której Bronisław Komorowski w czasie wizyty w Japonii wszedł niechcący na fotel przewodniczącego parlamentu japońskiego. Majcher został… Czytaj dalej »

Skandal z cenzurą na Facebooku wkroczył w nową fazę. Masowa akcja dziennikarzy, planowana manifestacja przed siedzibą FB w Polsce.

Skandal z cenzurą na Facebooku zatacza coraz szersze kręgi. Po zlikwidowaniu lub zablokowaniu z powodów politycznych ogromnej liczby kont użytkowników skala oburzenia przekroczyła próg krytyczny. W Warszawie planowana jest manifestacja przed siedzibą Facebooka, a znani dziennikarze demonstracyjnie – niezależnie od poglądów – publikują zwalczany przez FB plakat zapraszający na tegoroczny Marsz Niepodległości 11 listopada oraz… Czytaj dalej »

Cezary Gmyz wytropił powiązania ludzi stojących za cenzurą na Facebooku.

Znany dziennikarz Cezary Gmyz opublikował istotne informacje o ludziach kierujących polskim Facebookiem, rzucając nowe światło na łamanie wolności słowa przez ten portal. Okazuje się, że osoby związane z FB mają ściśle polityczne powiązania, nie dziwne więc staje się – pomijając brak standardów moralnych tych osób – że skutkuje to cenzurowaniem treści w jednym politycznym, skrajnie… Czytaj dalej »

Walne zgromadzenie SWS wezwało do uznania Zygmunta Miernika za więźnia politycznego.

W dniu 10 września 2016 r. Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przyjęło uchwałę wzywającą panią Premier i Ministra Sprawiedliwości do uznania Zygmunta Miernika za więźnia politycznego. Status więźnia politycznego ujęty jest w Kodeksie Karnym Wykonawczym w art. 107. Dwa dni wcześniej publiczny list w sprawie Miernika napisał prezes SWS Wojciech Borowik. Przytoczyliśmy go tutaj:  https://zmws.infovia.eu/?p=3623

Oświadczenia Izby Wydawców Prasy oraz Centrum Monitoringu Wolności Prasy dotyczące wyroku w sprawie przeciwko „Super Expressowi”.

Oświadczenie Zarządu Izby Wydawców Prasy Izba Wydawców Prasy z zaniepokojeniem przyjęła wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Monika J. przeciwko „Super Expressowi” o naruszenie dóbr osobistych. Wyrok Sądu zobowiązał „Super Express” do zapłacenia zadośćuczynienia w kwocie 150 tys. zł oraz zamieszczenia przeprosin na całej pierwszej stronie gazety i na portalu „SE” przez kolejne 30… Czytaj dalej »

Fundacja Lex Nostra opublikowała treść wyroku na Zygmunta Miernika.

Fundacja Lex Nostra opublikowała treść skandalicznego wyroku wobec byłego działacza opozycji w PRL i internowanego w stanie wojennym Zygmunta Miernika, który w proteście przeciw chronieniu przez sędziów zbrodniarzy komunistycznych rzucił tortem w sędzię Anną Wielgolewską przeciągającą w nieskończoność proces Czesława Kiszczaka. Miernik skazany został przez sąd niższej instancji na karę 2 miesięcy więzienia, jednak w… Czytaj dalej »

Stanowisko środowisk narodowych wobec cenzury na Facebooku. Na konferencji prasowej zapowiedziano dążenie do wprowadzenia zmian prawnych, które zmuszą FB do respektowania prawa i wolności słowa.

22 lipca w Sejmie odbyła się konferencja prasowa związana z nasilającą się cenzurą polityczną na portalu społecznościowym Facebook. Poniżej przytaczamy treść oświadczenia, a poniżej nagranie wideo z konferencji: Warszawa, 22.07.2016 Stanowisko organizacji narodowych w związku z działaniami administracji portalu Facebook W ostatnich miesiącach z niepokojem obserwujemy radykalizację egzekucji zasad lewicowej poprawności politycznej na największej, funkcjonującej w… Czytaj dalej »

Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Kurski – Agora: Polskie sądy naruszyły wolność słowa.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał wyrok w głośnej sprawie wytoczonej przez spółkę Agora, wydawcę Gazety Wyborczej, przeciw Jackowi Kurskiemu. Trybunał uchylił wszystkie wyroki polskich sądów, uznając, że naruszyły one artykuł 10 konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności. Jacek Kurski występując w czasie programu „Warto rozmawiać” w 2006 roku stwierdził, że ataki… Czytaj dalej »

SWS domaga się komisji śledczej w sprawie inwigilacji dziennikarzy. Zabiera też głos w sprawie Tomasza Zimocha.

Stowarzyszenie Wolnego Słowa wydało oświadczenie, w ktòrym domaga się powołania komisji śledczej w sprawie inwigilacji dziennikarzy w ubiegłych latach: Warszawa, 1 czerwca 2016r. UCHWAŁA Zarządu SWS w sprawie inwigilacji dziennikarzy W związku z informacjami o inwigilacji dziennikarzy w czasie rządów PO-PSL Zarząd SWS uważa, że istnieje potrzeba powołania sejmowej komisji śledczej. Komisja powinna sprawdzić czy… Czytaj dalej »

W Sejmie zaprezentowano wstrząsający raport potwierdzający naruszanie praw obywatelskich i wolności słowa w ostatnich latach.

W Sejmie zaprezentowano audyt poprzednich rządòw. Wystąpił m.in. minister koordynator służb specjalnych, Mariusz Kamiński. Podane przez niego informacje są wstrząsające. Poniżej przytaczamy stenogram wystąpienia ministra. (Wytłuszczenia czcionki – red.)   Panie Marszałku! Pani Premier! Wysoki Sejmie! Mam obowiązek poinformować Państwa oraz opinię publiczną o wynikach audytu przeprowadzonego w służbach specjalnych za lata 2007-2015. Audyt ten dał… Czytaj dalej »

Władze Poznania przeciw wolności słowa.

Notujemy kolejny przypadek, gdy władze miejskie z przyczyn politycznych uniemożliwiają obywatelom wyrażanie poglądów. Tym razem władze Poznania uniemożliwiły zorganizowanie  manifestacji dotyczącej ew. wyjścia Polski z UE. Przytaczamy opis ze strony organizatorów: W niedzielę w Poznaniu odbyć się miała manifestacja „POLexit – Polska bez Unii Europejskiej” organizowana przez lokalny oddział Obozu Narodowo-Radykalnego. Na początku tygodnia pikieta… Czytaj dalej »

Kolejni członkowie, wraz z honorowym prezesem, opuszczają Stowarzyszenie Wolnego Słowa. Poważny kryzys organizacji.

Stowarzyszenie Wolnego Słowa – największe stowarzyszenie skupiające dawnych działaczy podziemia w PRL – od kilku miesięcy przeżywa poważne kłopoty. Wystąpiło już z niego wielu członków, wraz z założycielem organizacji i honorowym prezesem Mirosławem Chojeckim. Przez kilka lat obecnemu prezesowi Wojciechowi Borowikowi udawało się zachowywać jedność SWS, mimo coraz bardziej gwałtownych podziałów politycznych. SWS pełnił ważną… Czytaj dalej »

Apel Grupy Roboczej Weteranów Opozycji Antykomunistycznej do Sejmu.

8 lutego 2016 r. Pan Marek Kuchciński Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Szanowny Panie Marszałku APEL DO SEJMU GRUPY ROBOCZEJ Od 31 sierpnia 2015 r. obowiązuje ustawa o Pomocy Działaczom Opozycji Antykomunistycznej i Osobom Represjonowanym. Środowiska weteranów opozycji antykomunistycznej od początku procesu legislacyjnego protestowały przeciwko takiemu charakterowi prawa, albowiem wynikające z ustawy kryterium dochodowe zawęża przyznane świadczenia… Czytaj dalej »

Burmistrz Podkowy Leśnej, Artur Tusiński zakazał manifestacji przeciw sprowadzaniu imigrantòw.

Burmistrz Miasta Podkowa Leśna wydał decyzję organizatorowi – Stowarzyszeniu Narodowy Pruszków – zakazującą zorganizowanie w dniu 23 stycznia w godzinach 14.40 – 16.30 w mieście Podkowa Leśna zgromadzenia w celu „sprzeciwu wobec zgody na umieszczenie w Polsce imigrantów z narzuconej kwoty przez UE”. Taki komunikat pojawił się na stronie Urzędu Miasta. Decyzja burmistrza wyraźnie wpisuje… Czytaj dalej »

Oświadczenie SDP w sprawie nielegalnego podsłuchiwania dziennikarzy przez policję w 2014 roku.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wyraża oburzenie przypadkami nielegalnego podsłuchiwania dziennikarzy i ich rodzin, jakie miało miejsce w 2014 roku. Techniki operacyjne sprzeczne z prawem stosowane były wówczas m.in. wobec dziennikarzy, którzy ujawnili aferę taśmową. Wyniki audytu przeprowadzonego w Biurze Spraw Wewnętrznych Policji wskazują na to, że inwigilacja miała charakter starannie zaplanowanej i konsekwentnie prowadzonej operacji. Domagamy się… Czytaj dalej »

Cenzorzy i propagandziści organizują manifestacje w obronie… wolności słowa.

Przez kilka ostatnich lat byliśmy świadkami nieznanego od czasòw PRL nasilenia cenzury, manipulacji medialnych, wyrzucania dziennikarzy i urzędnikòw z pracy za poglądy. Notowaliśmy liczne przypadki wykorzystywania policji do celòw politycznych, a nawet umieszczania ludzi w szpitalach psychiatrycznych, według najgorszych wzorcòw z czasòw sowieckich. Pròbowano stworzyć kontrolowaną, udawaną demokrację, w ktòrej społeczeństwo poddawane jest inżynierii społecznej,… Czytaj dalej »

Oświadczenie Zarządu Głównego SDP w sprawie wypowiedzi instytucji UE na temat przywracania pluralizmu medialnego w Polsce.

Oświadczenie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Jesteśmy głęboko zdziwieni, że poważne instytucje europejskie kształtują swoją opinię na temat zmian w mediach publicznych w Polsce bez znajomości podstawowych faktów. Media publiczne w ciągu ostatnich lat osiągnęły stan patologii charakteryzujący się między innymi jednostronnością polityczną i brakiem pluralizmu, co prowadziło do manipulacji i przedstawiania nieprawdziwego obrazu Polski.… Czytaj dalej »

Oświadczenie zarządu warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w sprawie dezinformacji medialnej.

Warszawa, 30. 12.2015 Oświadczenie Zarząd oddziału warszawskiego SDP protestuje przeciwko praktykom mediów publicznych i prywatnych prowadzącym do destabilizacji polskiego społeczeństwa poprzez dezinformację i budowanie fałszywego obrazu sytuacji społeczno – politycznej naszego kraju. Niespotykany wzrost agresji dziennikarzy informacyjnych, którzy zamiast rzetelnie informować o pracach prezydenta, rządu i parlamentu , tworzą zmanipulowany i nieprawdziwy przekaz, mający zastraszyć… Czytaj dalej »

Wyborcza.pl oraz Onet.pl wprowadziły oficjalną cenzurę pod artykułami dotyczącymi imigrantòw i śmierci Kiszczaka.

Mainstreamowe media w obliczu niemożności zapanowania nad powszechnym społecznym oburzeniem wyrażanym w komentarzach internautòw oficjalnie wprowadziły blokadę wpisòw na swych portalach. Zrobiły to wyborcza.pl oraz onet.pl. w przypadku artykułòw dotyczących imigrantòw lub śmierci komunistycznego zbrodniarza Czesława Kiszczaka. Jesteśmy częściowo w stanie zrozumieć zasadę wyłączania komentarzy pod tekstami dotyczącymi śmierci ludzi, nawet zbrodniarzy takich jak Czesław… Czytaj dalej »

Zmarł Czesław Kiszczak, człowiek odpowiedzialny za śmierć wielu ludzi i wsadzanie do więzień tysięcy uczestnikòw podziemia PRL.

Zmarł Czesław Kiszczak, komunistyczny zbrodniarz odpowiedzialny za śmierć gòrnikòw, księży i innych ofiar stanu wojennego i lat następujących po nim. Pod jego kierownictwem Służba Bezpieczeństwa aresztowała i więziła tysiące uczestnikòw podziemia Solidarności i wydawcòw podziemnych książek i czasopism. Zbrodniarz uniknął kary dzięki zachowaniu do dzisiejszych czasòw wpływòw w sądownictwie przez komunistòw i agentòw SB oraz… Czytaj dalej »

Szokujące praktyki rządzącej partii pokazują dobitnie jej stosunek do praw obywatelskich. Pełna cenzura na facebookowym profilu PO.

Gorący okres debaty przedwyborczej spowodował, że zwolniły się hamulce moralne uczestnikòw wyborczego wyścigu. Ludzie, ktòrzy deklarują bezustannie przywiązanie do demokratycznych reguł, w stresie ujawniają swoją prawdziwą twarz. Taki proces widać obecnie na facebookowym profilu rządzącej partii. Od dawna usuwano tam niewygodne wpisy, jednak w ostatnich dniach cenzura przyjęła postać normy. Większość nawet lekko krytycznych głosòw… Czytaj dalej »

W wielu miejscach Polski niszczone są wyborcze billboardy opozycji.

Z wielu miejsc w kraju nadchodzą doniesienia o niszczeniu wyborczych nośnikòw reklamowych opozycji. W dniu 20.10.2015 r. kandydat PiS, warszawski radny Cezary Andrzej Jurkiewicz opublikował zdjęcia swojego zniszczonego billboardu na lawecie: Kilka dni wcześniej inny kandydat PiS, znany dziennikarz i publicysta Krzysztof Czabański, doniòsł o bezprawnym zdejmowaniu jego plakatòw przez słužby miejskie Grudziądza: Nagranie: https://www.facebook.com/czabanski.krzysztof/videos/1497245913935995/ W… Czytaj dalej »

Policja kontra liderzy opozycji. Przypadek?

Kontrowersyjne zachowania policji miały miejsce w Warszawie w dniu 19.10.2015 r. Po debacie Szydło-Kopacz policja skontrolowała autobus, ktòrym przyjechała kandydatka PiS na premiera. Podobno autobus był… przeładowany. Nie wiadomo nic o podobnej kontroli środka transportu, ktòrym przyjechała premier Ewa Kopacz. Kilka godzin wcześniej podczas konferencji prasowej zwołanej w ramach protestu przeciw naruszaniu prawa przez kierownictwo TVP,… Czytaj dalej »

Ruch Kontroli Wyboròw zadał pytania Państwowej Komisji Wyborczej.

Akt wyborczy stanowi podstawowe podstawowe prawo umożliwiające wyrażenie poglądòw i woli obywateli. Hanna Dobrowolska, Koordynator Krajowy Ruchu Kontroli Wyborów, wydała oświadczenie, w ktòrym zwròciła uwagę na poważne nieprawidłowości mogące uniemożliwić realizację tego prawa. Oświadczenie ma formę pytań. Czy są to pytania retoryczne, zależy teraz tylko od PKW. Dlaczego PKW: 1. Pomimo apeli nie chce wydać uchwały zobowiązującej Okręgowe Komisje Wyborcze do… Czytaj dalej »

Oświadczenie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w sprawie pluralizmu w debacie wyborczej między Beatą Szydło i Ewą Kopacz.

Warszawa, 15.10.2015 Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich stanowczo protestuje przeciwko formule debaty pomiędzy Ewą Kopacz i Beatą Szydło, którą 19 października realizować będą trzy stacje telewizyjne: TVP SA, Polsat i TVN Debata ta tuż przed wyborami parlamentarnymi może mieć istotny wpływ na decyzje obywateli, musi więc w sposób nie budzący wątpliwości spełniać wymogi dziennikarstwa bezstronnego, rzetelnego i respektować zasadę pluralizmu. Apelujemy o… Czytaj dalej »

Przedwyborcza debata telewizyjna Kopacz – Szydło stanowi pogwałcenie zasad demokracji.

Ogłoszony został termin debaty wyborczej pomiędzy Beatą Szydło i Ewą Kopacz, liderkami dwòch największych partii politycznych. Debata transmitowana będzie przez TVN, Polsat oraz kilka kanałòw publicznej Telewizji Polskiej. Formułę debaty uznajemy za niedopuszczalną, naruszającą standardy demokratyczne. Pogwałcona zostaje zasada ròwności, faworyzując dwa ugrupowania polityczne kosztem innych. W wyborach startuje 15 komitetòw wyborczych. Jedyną właściwą formułą… Czytaj dalej »

List otwarty członków Stowarzyszenia Wolnego Słowa.

Warszawa, dn. 14-10-2015 r. List otwarty członków i sympatyków Stowarzyszenia Wolnego Słowa Kiedy powstawało SWS była nas niewielka grupa osób, postanowiliśmy jednak przypomnieć dorobek opozycji demokratycznej i upomnieć się o prawa tych spośród nas, którzy na tzw. transformacji ustrojowej stracili najwięcej. Zajęło nam to kilka lat zanim m.in. dzięki ciężkiej pracy Stowarzyszenie uzyskało pozycję, dzięki… Czytaj dalej »