Próba zastraszenia kandydata na prezydenta, znanego piosenkarza Pawła Kukiza.

przez | Luty 12, 2015

Kandydat na prezydenta, lider ruchu „Zmieleni.pl”, znany piosenkarz Paweł Kukiz poinformował opinię publiczną o próbie zastraszenia go w związku ze startem w wyborach. Firma Sony Music Polska poinformowała go, że w związku z udziałem artysty w kampanii prezydenckiej zrywa kontrakt na najnowszą płytę.

Poniżej oświadczenie Kukiza opublikowane na Facebooku:

A teraz uważajcie!
NIE BĘDZIE PŁYTY BORYSEWICZ-KUKIZ…
Mimo, że jest prawie gotowa.

Jestem tuż po rozmowie telefonicznej z Maciejem Kutakiem, dyrektorem generalnym Sony Music Polska…
Poinformował mnie, iż w związku z moim udziałem w kampanii prezydenckiej uważa nasz kontrakt za zerwany…
Dotyczy to nie tylko płyty Borysewicz – Kukiz ale również całego mojego kontraktu…

Tłumaczenia Kutaka były przedziwne… Na moje argumenty, że kampania prezydencka kończy się 10 maja a płyta ma się ukazać dopiero w listopadzie odpowiedział, że … to będzie klapa finansowa dla jego firmy(!) bo muzyka nie może byc wykonywana przez polityka….

Odpowiedziałem mu, że przecież w materiale na płytę nie ma ani jednej piosenki o jakimkolwiek politycznym kontekście. On na to, że nie ma to żadnego znaczenia….

Zapytałem Kutaka czy w takim razie – skoro włożyłem tyle pracy w teksty i „ogarnięcie” tych piosenek – mogę nagrać tę płytę z Janem w innej wytwórni…
Odpowiedział, że nie ponieważ Sony ma wyłączność na Borysewicza….

Wcześniej rozmawiałem z Janem. Był wyraźnie przestraszony i prosił mnie bym wycofał sie z tej kampanii. Bo „przestaną puszczac wszystkie nasze piosenki” … Bo rozmawiał „z kimś” kto go przed tym ostrzegał. Wiem, ze Jan przyjaźni się z szefem jednej z najwiekszych rozgłośni komercyjnych w Polsce…

Kiedy sobie to wszystko pozbieram do kupy to zaczynam rozumieć, dlaczego NIE MA starych moich płyt w EMPiK-ach i innych sklepach….
Zaczynam rozumieć, dlaczego płyta „Zakazane Piosenki” ukazała się z opóźnieniem a nie w dniu premiery. Dlaczego mimo zamówień sklepów (mam na to dowody) SONY MUSIC POLSKA NIE REALIZOWAŁA zamówień tych sklepów…

Oni po prostu chcą mnie finansowo wykończyć. Chcą, żebym się poddał….
NIGDY! Po moim trupie… Przyjdzie wkrótce czas.

JESZCZE NIE ZGINĘŁA!

https://www.facebook.com/pkukiz/posts/10205043330277039?pnref=story

Warto przy tej okazji zauważyć, że coraz częściej zastraszanie obywateli z powodów politycznych odbywa się przy pomocy rąk prywatnych – w ten sposób prawdziwi inicjatorzy pozostają w ukryciu, nie mając formalnie nic wspólnego z represjami, wszystko odbywa się zgodnie z prawem. To samo dotyczy manipulacji medialnych i pozbawiania obywateli do rzetelnej informacji – chodzi przecież o rozgłośnie i nadawców telewizyjnych o kapitale prywatnym, ich nie dotyczą zapisy o pluralizmie politycznym, czy światopoglądowym (a kodeks etyki dziennikarskiej poszedł już dawno w zapomnienie, tak jak niedziałająca Rada Etyki Mediów).  Jak napisał jeden z dziennikarzy: „Tak działa system.”.

12.02.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.