Menu Zamknij

Zmarł Czesław Kiszczak, człowiek odpowiedzialny za śmierć wielu ludzi i wsadzanie do więzień tysięcy uczestnikòw podziemia PRL.

Zmarł Czesław Kiszczak, komunistyczny zbrodniarz odpowiedzialny za śmierć gòrnikòw, księży i innych ofiar stanu wojennego i lat następujących po nim. Pod jego kierownictwem Służba Bezpieczeństwa aresztowała i więziła tysiące uczestnikòw podziemia Solidarności i wydawcòw podziemnych książek i czasopism.

Zbrodniarz uniknął kary dzięki zachowaniu do dzisiejszych czasòw wpływòw w sądownictwie przez komunistòw i agentòw SB oraz tzw. porozumieniu z Magdalenki w 1989 r., ktòre stanowiło zakulisowy aneks do ustaleń porozumień okrągłego stołu władzy i opozycji. Aneks ten miał gwarantować bezkarność oraz zachowanie wpływòw biznesowych przez kierownictwo PRL.

https://www.youtube.com/watch?v=u29HiP_hc1I

Inaczej niż w przypadku Wojciecha Jaruzelskiego, Ministerstwo Obrony Narodowej odmòwiło pogrzebu Kiszczaka na cmentarzu wojskowym na Powązkach oraz ceremonii wojskowych. Pogrzeb odbył się kameralnie przy udziale rodziny i nielicznych osòb publicznych, m.in. Adama Michnika.

7.11.2015