Menu Zamknij

Skandal z cenzurą na Facebooku wkroczył w nową fazę. Masowa akcja dziennikarzy, planowana manifestacja przed siedzibą FB w Polsce.

Skandal z cenzurą na Facebooku zatacza coraz szersze kręgi. Po zlikwidowaniu lub zablokowaniu z powodów politycznych ogromnej liczby kont użytkowników skala oburzenia przekroczyła próg krytyczny. W Warszawie planowana jest manifestacja przed siedzibą Facebooka, a znani dziennikarze demonstracyjnie – niezależnie od poglądów – publikują zwalczany przez FB plakat zapraszający na tegoroczny Marsz Niepodległości 11 listopada oraz zapowiadają likwidację swych kont na Facebooku.

Wśród zlikwidowanych przez Facebooka kont znalazły się niemal wszystkie związane z poglądami narodowymi – Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, Marszu Niepodległości, ONR, oraz konta prywatne działaczy tych i innych organizacji. Blokowane są konta, na których zamieszczono ten plakat:

plakat-marszu-niepodleglosci-polska-bastionem-europy

Wśród zablokowanych znalazł się redaktor naczelny SE, Sławomir Jastrzębowski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znany dziennikarz Cezary Gmyz napisał:

Pisarz, dziennikarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz zaapelował o pisanie pozwów zbiorowych:

Konto zawieszono też czasowo znanemu płk. Piotrowi Wrońskiemu, autorowi kilku książek o służbach specjalnych i układach wywodzących się z PRL – jak sądzi, za demaskowanie życiorysów uczestników tzw. KOD.

 

Kolejnym znanym dziennikarzem, który demaskuje oszustwa  i cenzurę na Facebooku jest Mariusz Max Kolonko, ktory ogłosił akcję zbierania podpisów pod żądaniem dymisji jednej z szefowych polskiego oddziału Facebooka, Sylwii de Weydenthal:

Skandal rozwija się w szybkim tempie – prezes stowarzyszenia Ordo Iuris złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez kierownictwo Facebooka  ze względu na naruszenie art. 54 Konstytucji, czy art. 196 KK. Wezwał użytkowników FB do wykonywania zrzutów ekranu przez zablokowane osoby dla zabezpieczania materiału dowodowego i przesyłanie ich na adres kontakt@reduta -dobrego-imienia.pl.

Na 24 godziny zablokowany został również nasz profil Zespołu Monitoringu Wolności Słowa, co nie wymaga nawet komentarza, nie wskazano żadnej treści, która byłaby powodem tej cenzury.

Jednocześnie żadne zgłoszenia dotyczące stron neokomunistycznych lub kipiących nienawiścią w stosunku do wierzących lub konserwatystów nie są przez Facebooka uwzględniane. Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, Sebastian Kaleta napisał o swoich przygodach z FB:

 

Manifestacja przeciw cenzurze na Facebooku ma się odbyć 5 listopada o godz. 14.00 pod biurami administracji FB, przy Rondzie ONZ w Warszawie.

31.10.2016.