Menu Zamknij

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych złożył pozew w sprawie cenzury na FB.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych złożył pozew w sprawie cenzury na Facebooku.

Pozew został złożony w poniedziałek w I Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie. – Mamy bardzo dużo sygnałów o tym, że Facebook w sposób dowolny promuje, bądź nie promuje, rozpowszechnia, bądź nie rozpowszechnia różnego rodzaju posty. Zaszło podejrzenie, że robi to już w taki sposób, jak kiedyś władza totalitarna – przez zapis na konkretne nazwiska. Niezależnie od tego jakiej treści jest post, to ze względu na to, że jest to post z mojego konta poselskiego, jest on niezatwierdzany do rozpowszechniania na podstawie mętnego regulaminu, który nie określa kryteriów, którym musi podlegać post rozpowszechniany przez Facebooka – mówił w poniedziałek szef RMN.

Dodał, że Facebook postępuje w takich sprawach w sposób anonimowy, nikt się pod takimi decyzjami nie podpisuje i nie ma właściwie trybu odwoławczego.

– Jest najwyższa pora, żeby skierować sprawę do sądu. Dzisiaj rano złożyłem pozew w sądzie w Warszawie przeciwko Facebookowi za łamanie konstytucyjnej zasady wolności słowa w Polsce – powiedział Czabański.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C515935%2Cczabanski-zlozylem-pozew-przeciwko-facebookowi-ws-lamania-zasady-wolnosci

23.09.2019